Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk’ün 10 Kasım Mesajı

Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk’ün 10 Kasım Mesajı

10_kasim_siirleri_ataturk_siirleri_en_guzel_10_kasim_siirleri_ilkokul_10_kasim_siirleri_ortaokul_10_kasim_siirleri_10_kasim_siirleri_lise_10_kasim_ataturk_siirleri_mustafa_kemaller_tukenmez_h46503

Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk’ün 10 Kasım Mesajı;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanı uğruna verdiği mücadeleyle tüm dünya milletlerinin takdirini kazanmış ve derin sevgisine mazhar olmuş bir lider olduğunu belirten Şentürk, mesajında “Milletimizin istiklal mücadelesine liderlik ederek, çağdaş uygarlık kapılarını bizlere açan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet gibi önemli bir kazanımı ulusumuza miras bırakmıştır.

Vatan sevgisi, ileri görüşlülüğü, fikir adamlığı ve eserleriyle yaşadığı yüzyıla damga vuran Atatürk, aynı zamanda bağımsızlık yolunda verdiği mücadeleyle mazlum tüm milletler içinde kurtuluş yolunda umut kaynağı olmuştur.

Hiç şüphe yok ki Türk milleti, İstiklali uğruna mücadeleden ilelebet geri durmayacak ve bundan böyle de bağrında daha nice Mustafa Kemaller yetiştirecektir.

Bu duygularla, vefatının 79. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.”