Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birliğimiz 2018 Yılı 1.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Birliğimiz 2018 Yılı 1.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

IMG_0242

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğünün 13. maddesi gereğince, Birliğimiz 2018 Yılı Birinci Olağan Meclis Toplantısı 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Çorlu/Tekirdağ’da yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Birlik Meclis Toplantısında, Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU başkanlığında gündem maddelerini görüşerek karara bağlandı.
Toplantıda öncelikle gündemin ilk sırasında yer alan “Birlik Encümen Üyelerinin Seçimi” gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda; Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah KARABIÇAK, Araklı Belediye Başkanı Recep ÇEBİ, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun YILMAZ ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine  seçildi.

Daha sonra gündemin ikinci sırasında yer alan “Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu Üye Seçimi” gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda; Gümüşhane Belediye Meclis Üyesi Tayyar DEMİREL, Kelkit Belediye Başkanı Ünal YILMAZ, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup SAMANGÜL, Doğankent Belediye Başkanı İlyas PATAN ve Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine seçildi.
Daha sonra gündemin üçüncü sırasında yer alan “Denetim Komisyonu Üye Seçimi” gerçekleştirildi.

Yapılan seçim sonucunda; Torul Belediye Başkanı Nidai KÖROĞLU, Şalpazarı Belediye Meclis Üyesi Hasan KARABAYIR, Köprübaşı Belediye Meclis Üyesi Mehmet AYDIN Denetim Komisyonu Üyeliğine seçildi.

Daha sonra gündemin dördüncü sırasında yer alan “2017 Yılı Kesin Hesabı” görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Birliğimizin 2017 yılı toplam bütçe gideri 728.407,66.TL ve toplam bütçe geliri 1.004.608,94.-TL olduğu görüldü.
Gündemin beşinci sırasında bulunan “2017 Yılı Faaliyet Raporu” nun Genel Sekreter Mehmet ŞENTÜRK tarafından okunmasından sonra yapılan oylamada, faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.

2017 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp karara bağlanmasından sonra Gündemin altıncı sırasında bulunan Üye Belediyelerle İşbirliği Yapılması İçin Yetki Verilmesi kararı oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin yedinci sırasında bulunan Şirket Kurulması kararı oybirliği ile kabul edildi. Gündemin sekizinci sırasında bulunan Hizmet Binası Satın alınması kararı oybirliği ile kabul edildi.

Dilek ve temennilerden sonra Birlik Meclis Toplantısı sona erdi.

IMG_0304