Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Rize’de iftar yemeği düzenlendi.

Rize’de iftar yemeği düzenlendi.

WhatsApp Image 2018-05-23 at 23.14.17

Birliğimizce, İftar yemeği programı 23 Mayıs Çarşamba günü Rize’de düzenlendi. İftar yemeği programına, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Rize iline bağlı tüm Belediye Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri katıldı.

İftar yemeği sonrası konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Bölgedeki 89 belediyenin 81 i bu organizasyon içerisinde olması birlik ve bütünlüğü ifade etmektedir. İftarlar vesilesi ile de bu bütünlük artıyor. Ramazanı şerifinizin hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Ardından, Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk; “Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, kaynaşmanın ve ihtiyaç sahibi insanların gözetildiği Ramazan ayını, özüne layık bir şekilde yaşamalı, gönüller arasında köprüler kurarak, paylaşmayı ve birlikte yaşamayı egemen kılmalıyız. Bu duygu ve düşünceler ile bu akşam davetimize icabet eden değerli misafirlerimizin Ramazan ayını en içten duygularımla tebrik eder, bu mübarek ayın sağlık, mutluluk, huzur ve kardeşlik içerinde geçmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

WhatsApp Image 2018-05-23 at 23.14.18

WhatsApp Image 2018-05-23 at 23.14.18 (1)

WhatsApp Image 2018-05-23 at 23.14.16