Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Gölköy Belediyesi Ziyaret Edildi.

Gölköy Belediyesi Ziyaret Edildi.

87e60b70-8a69-4408-9d4b-4b44025067a1

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Ordu iline bağlı Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, Gölköy ilçesi için yapmış olduğu ve halen devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Birliğin amaç ve faaliyetleri kapsamında bilgi paylaşan Genel Sekreterimiz Şentürk; “Bugün burada, sizinle bir arada olmaktan memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Belediyelerimizin kurumsal kapasiteleri ile nitelikli personel sayısının artması için eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Üreten, paylaşan, doğru bilgilerle beslenen bireyler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Bunu da Belediyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerek eğitimlerle gerek sosyal ve kültürel çalışmalarla yapıyoruz. Sizlerin destekleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirten, Gölköy Belediye Başkan Yardımcısı Murat Emre Ömerustaoğlu; “Birlik tarafından organize edilen eğitimler, toplantılar için teşekkür ediyoruz. Hem ilçemiz hem de belediye çalışanlarımız için eğitim seminerleri düzenlemek istiyoruz. Ortak çalışmalarda bulunmak, beraber hareket etmek istiyoruz. Bugün buraya kadar gelmeniz bizleri çok mutlu etti. Sizlere, “Ulugöl Tabiat Parkı”nı özellikle göstermek istiyorum. Ulugöl Tabiat Parkı Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede bulunan krater gölüdür. 26.5 hektar büyüklüğündeki alan, Tabiat Parkı’dır. Doğal yapısı itibariyle yüksek peyzaj değerine sahiptir. Özellikle güz mevsiminde yaprakların sararmasıyla oluşan renk armonisi görenleri büyülemektedir. Alan içerisinde üç adet heyelan set gölü bulunmakta; göllerden birisi büyük diğer ikisi ise sazlıkla kaplı küçük yapıda göllerdir. Büyük gölde Abant Alası türü balık yaşamaktadır”dedi.

e3e71df0-f4d4-4de1-accd-98b71b580733
b42055fd-7fdb-4f5b-991c-60b41a0638a7
119080,ulugol-tabiat-parki-golkoy-omer-aydin