Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Özkürtün Belediyesi Ziyaret Edildi.

Özkürtün Belediyesi Ziyaret Edildi.

2

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Gümüşhane İli Özkürtün ilçesi Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Belediye ziyaretlerine önem veren Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk, gerçekleşen ziyarette bölgemizin sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşme sırasında Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, Özkürtün’ü, Gümüşhane’nin turizm merkezi yapacağını söyledi. Özkürtün’ü çok sevdiğini, beldesinin mutlaka turizme kazandırılması gerektiğini dile getirerek, “Yaylalarımızı turizme kazandırmamızla birlikte beldemiz Gümüşhane’nin turizm merkezi haline gelecektir. Özkürtün, İstanbul’un Sarıyer’i gibi. İnanılmaz bir güzellik var. Biz de bu turizm anlamında çalışmalarımıza başladık, çalışmalarımız devam ediyor. Özkürtün beldesini turizme açmak istiyorum. Turizme açabilmek için de altyapının olması gerekiyor, şu anda altyapı mücadelesi veriyorum. Bu aşamaya gelinceye kadar inanılmaz mücadele verdim. Bu mücadele sonrası başarıya ulaştım, bu da ayrı bir güzellik. En önemli sıkıntı mali krizle uğraşıyorum. İller Bankası’ndan nüfusa göre gelen paradan başka gelirimiz olmuyor. Bu durum bizleri aşırı zorluyor. Projeler ile destek sağlıyoruz. Örneğin, Tatil Köyü projemizdeki 12 tane tamamıyla ahşap yapıdan oluşan kır evimiz ile kır kahvesinin yapımını tamamlayarak hizmete açtık. Bungalov Ev tipi konaklama yerleri bölgenin yabancı ve yerli turizme ev sahipliği yapmasına imkan sağlayacak. Buradan gelir elde etmemiz büyük başarı olacak” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Zorlu Kaya, Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk’e ziyaret için teşekkür etti.

2