Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » DKBB 2018 Yılı 2.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

DKBB 2018 Yılı 2.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

P1280350

Birliğimiz 2018 Yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında icra edilen toplantıda ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Burada Birlik üyesi belediye başkanlarına seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Her görevin nöbet değişimi vardır” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu, “Belediyecilik halka ve nihayeten Allah’a (c.c.) hizmettir. Gecesini gündüzüne katan belediyeciler olarak yaptığımız uğraşı, insanlarımıza hizmetkâr olmak, şehirlerimizi daha yaşanılabilir hale getirmek gayretidir. O bakımdan gerçekten bu işin partisi yoktur. Şu veya bu partiden veyahut bağımsız olarak seçilebiliriz ama ondan sonra hep kol kola omuz omuzayız. Bir vidanjör lazım olduğunda bile birbirimizi ararız, birbirimize destek oluruz. Bu bakış açısı en insani en medeni davranış biçimidir. Ben bunu belediyecilikte yaşadım ve gördüm. Dolayısıyla da Türkiye’deki tüm belediyecilere minnettarım. Hepsi birbirine destek olmaya gayret gösteriyor. Belediyecilik meşakkatli bir hizmettir ama inanıyorum ki sevabı çok olan bir hizmettir. Her görevin nöbet değişimi vardır. İnsan bu şerefli vazifeleri ifa ettikten sonra gün gelir bayrağı devreder. Partimizden çok kıymetli bir arkadaşımız Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi. 31 Mart’a kadar bir ve beraber omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK gündem maddeleri hakkında bilgiler verdikten sonra, gündem maddeleri sırasıyla görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda; 2019 Yılı Çalışma Programı, 2019 Mali Yılı Birlik Bütçesi, Geçici İşçi Vizeleri, İhale Dokümanı Satış Bedeli ve Tüzük Değişikliği (Yeni üyelik) maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Başkan Gümrükçüoğlu, son dönemde Birlik yönetiminde görev alan belediye başkanlarına teşekkür plaketi verdi. Birlik Başkanlık Divanınca, Birlik Başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na DKBB’ye ve bölge belediyelerine yapmış olduğu katkılardan ve desteklerden dolayı teşekkür plaketini Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Birlik Başkanlık Divanı ve tüm belediye başkanları adına takdim etti.

P1280350

P1280378

P1280400

P1280404

P1280417