Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Genel Sekreter Mehmet Şentürk’ün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Genel Sekreter Mehmet Şentürk’ün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

11111111111111

Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Sekreter Şentürk mesajında;
“İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.
Günümüz iletişim çağında, yaşadığımız dünyada meydana gelen gelişmelerden haberdar olabilmemiz ve bu bilginin en hızlı, en güvenli ve en temiz haliyle bizlere ulaşabilmesi için oldukça uzun bir geçmişe sahip gazetecilik mesleği bugün daha modern yöntemlerle icra edilmektedir. 1961 yılından bu yana 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.
Bu vesile ile ilkeli ve tarafsız yayın anlayışıyla mesleğini onurlu bir şekilde yerine getiren, toplumumuzun sesi tüm gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor, görevi başında hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyorum” dedi.