Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

11111111111111

Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk Mesajında; Her yıl manevi bir yenilenme mevsimi ve rahmet iklimi olarak bilinen mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandiline erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı, iç dünyamızı, kalbimizi onaracağımız ve hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir.
Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların, dileklerin kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek ayları fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzatabileceğimiz herkese açmalı, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.
Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, bir ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde daha hoşgörülü ve saygı çerçevesinde yapılan davranışlarımızın; Millet olarak medeniyetimizde var olan huzur ve kardeşliğimizi daha da artıracağına inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden korunmasını Cenâb-ı Allah’tan temenni ediyorum.