Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

WhatsApp Image 2019-03-27 at 11.15.43

Birlik Genel Sekreterimiz Şentürk Mesajında; İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere erişme mutluluğumuz, bugün birçok hikmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ni idrak edecek olma sevincimizle devam etmektedir. Miraç gibi kutsal gün ve geceler, ibadet ve ahlak bakımından kendimize çeki düzen verme, ümitsizlikten kurtulma, geleceğe ümitle bakma fırsatı ve imkânı vermektedir. Bizler bu mübarek gün ve geceler vesilesiyle dostluk ve birliğe daha çok önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, eşref-i mahlukat olduğumuzu unutmadan ahlak ve erdemi ön plana çıkaran bir yaşamı tercih etmeliyiz.
Bu duygularla tüm İslâm Âleminin Miraç Kandilini kutluyor, bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”