Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » DUYURULAR » Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

images

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Şentürk mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde bir kez daha şükranla anmaktayız” dedi.
Genel Sekreterimiz Şentürk mesajında şunları kaydetti; “Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bu vesileyle İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.