+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

DKBB’den Eğitim Semineri…

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununda ve Birlik Tüzüğünde yer alan “Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek.” maddesinin gereği olarak belediyelere yönelik Trabzon’da eğitim semineri yapıldı.
Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı. Genel Sekreter Şentürk konuşmasına, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Murat Zorluoğlu’nun selamlarını ileterek başladı.
Genel Sekreter Şentürk; “Belediyelerimizden gelen eğitim talepleri doğrultusunda eğitim seminerlerimizi planlıyoruz. Bugün kendisini ağırlamaktan onur duyduğumuz hocamıza bizleri kırmayıp geldikleri için ve bilgilerini bizlerle paylaşacağı için teşekkür ediyorum. Burada bilgilenmek, bu bilgileri uygulamak, belediyelerimizin hizmet kalitesini artıracaktır. Onun için bu ve benzeri eğitimlerin önemi büyüktür” dedi.
Eğitim Seminerinde; Belediyelerde İdari Yapılanmaya İlişkin Hususlar, Belediyelerde Personel İstihdamındaki Kısıtlar, Kamu Görevlilerinin Yargılanmasına İlişkin Genel Kurallar, İş Mevzuatı Kapsamında İş Sözleşmeleri (Temel Esaslar, Fesih ve Sonuçlar) konularında bilgilendirme yapıldı.
Seminerimize Eğitimci-Konuşmacı olarak Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Sayın Halil MEMİŞ katıldı.