+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Şehir Ödülleri Türkiye 2020, Şehirleri Artvin’de Buluşturacak!

geri

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinden İzmir’de doğan ve 2 yıl üst üste Dokuz Eylül Üniversitesi İş Birliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı ve çeşitli bürokrat, akademisyen, belediye birlikleri ve kalkınma ajanslarının destekleri ile varlığını sürdüren, Şehir Ödülleri Türkiye organizasyonu bu yıl, T.C. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil KIŞLA önderliğinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri, Artvin Valiliği, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası İş Ortaklığı, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik İş Ortaklığı, Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi İş Birliği ile Artvin’de düzenlenecektir.

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacı, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak çok yoğun katılım ile düzenlenen Şehir Ödülleri, bu yıl “Şehir Ödülleri 2020 Artvin” adıyla ve “Hayallerin Ötesindeki Şehir, Olağan Üstü İnsanlar” temasıyla “Artvin’de düzenlenecektir.
Söz konusu Şehir Ödüllerinin, birincil amacı şehir paydaşlarının süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, öncü ve faydalı uygulamaların örnek gösterilmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenmiştir.

3 gün planlanan etkinliklerde, ilk iki gün ödül taktim gecesinin yanı sıra, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi ve ev sahipliğini Şavşat Kaymakamı Musa GÖKTAŞ ile Şavşat Belediye Başkanı Nihat ACAR’ın üstlendiği Şavşat Karagöl, Fotoğraflama ve İnceleme Gezileri, Yöresel Lezzetlerin yer aldığı Kokteyl, Yöresel ezgilerden oluşan mini bir konser, Fotoğraf Sanatçısı Süleyman İNAL’ın, “Hayallerin Ötesindeki Artvin” Fotoğraf Sergisi yer alacak. Programın son günü ise “Şehir Kampı 2020” etkinliği kapsamında ödül alan destinasyonların bilgi ve tecrübelerini paylaştığı toplantıların yanı sıra yöresel lezzetlerden oluşan özel bir yemek, Destinasyon Yönetimi ve Kentsel Pazarlama (Şehir ve Değerlerinin Markalaşması) içerikli Yaşayan Şehirler Forum’u, Türkiye’nin İl Milli Şehir Ağı “Yaşayan ve Yaşatan Şehirler Ağı” toplantısı planlanmakta. Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” organizasyonun bu yılki Akademik İş Ortağı ise Artvin Çoruh Üniversitesi olacak, Bilim Işığı Temalı Akademik Ödülleri Jüri Başkanlığını Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ icra ederken, akademik jüri ise üniversite akademisyenlerinden oluşacak.

Ülkemizin en prestijli ve ciddi ödülleri arasında yer edinen, jüri üyeleri ve değerlendirme süreciyle dikkat çeken, Şehir yönetim paydaşlarının yanı sıra, ilgili bakanlıkların, belediye birliklerinin, kalkınma ajanslarının ve üniversitelerinde desteklerini alan Şehir Ödülleri’ne, yerel yönetimler, şehir paydaşları, akademisyenler çok yoğun ilgi göstermekte, Özel Ödüller, Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri ve Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller olmak üzere üç ana tema üzerinden hak edenlere sunulmaktadır.

Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan, Şehir Ödülleri’nin, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu doğa harikalarının şehri Artvin’de yapılması kararlaştırılarak, 10 Nisan 2020’ye kadar ödül aday başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır. (Ayrıntılı Bilgi İçin: H. Alper AKIN / Platform Başkanı
akin@yasayansehirler.org Yaşayan Şehirler Platformu Tel No: (0 232 433 35 35)

Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Artvin Tanıtım Dosyasını İndirmek İin Tıklayınız