Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birlik Encümen Toplantımız Oymalıtepe Belediyesi’nde Yapıldı.

Birlik Encümen Toplantımız Oymalıtepe Belediyesi’nde Yapıldı.

toplant__m__z

Ekim ayı Birlik Encümen toplantımız 20 Ekim Perşembe günü Oymalıtepe Belediye Başkanı Sayın Metin ŞAHİN’in ev sahipliğinde yapıldı. Encümen Toplantısına Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üyeleri, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Arsin Belediye Başkanı Erden ŞEN, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU ile Birlik Mali Hizmetler Müdür Vekili Yusuf GEDİKLİ katıldı.

Birlik Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU toplantı öncesi yaptığı konuşmada Oymalıtepe Belediye Başkanı Sayın Metin ŞAHİN’e yaptığı evsahipliğinden dolayı teşekkür etti. Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısının beldesinde yapılmasına öncülük eden Başkan GÜMRÜKÇÜOĞLU’na ve Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’e ve toplantıya eksiksiz katılan tüm encümen üyesi belediye başkanlarına teşekkür etti.

toplant__m__z

Yapılan genel bir değerlendirmeden sonra Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında bilgiler verdi.

ziyaret___zdilll

Sırasıyla Kasım ayında Trabzon’da “İhale Kanunu ve EKAP” konusunda eğitim semineri düzenlenmesine, Aralık ayında bölgemizde Birlik üyesi belediye başkanlarına yönelik eğitim kampı düzenlenmesine, Türkiye Belediyeler Birliği ile daha önceden imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 19 – 23 Kasım tarihlerinde Ankara’da “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmesine, 2012 mali yılı ve izleyen iki yılın bütçe tasarı ve Birlik iş ve işlemleri ile ilgili bazı konular görüşüldü.

Toplantının resmi bölümü tamamlandıktan sonra toplantıya katılanlar Özdil Belediye Başkanı Mustafa BAYINDIR’ı makamında ziyaret etti. Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU’nun başkanlığında yapılan ziyarette beldenin sorunları ve belediye faaliyetleri hakkında Özdil Belediye Başkanı Mustafa Bayırdır bilgiler verdi. Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek tüm başkanlara başarılar diledi. Ziyaretin ardından katılımcılar beldeden ayrıldılar.