Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı…

Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı…

meclis

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğünün 13. maddesi gereğince, Birliğimiz 2011 Yılı İkinci Olağan Meclis Toplantısı 29 Kasım 2011 Salı günü saat 11:00’da Trabzon Belediyesi Çok Amaçlı Salonda yapılmıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Fotoğraf Yarışması”nda ödül alan ve seçici kurul tarafından belirlenen fotoğraflardan oluşan slayt gösterisi yapıldı.
Yapılan sunumdan ve Divanın yerini almasından sonra resmi gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
İlk olarak Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettikten sonra kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra Birlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Mehmet ŞENTÜRK 2011 yılı içinde gerçekleştirilen Birlik faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Yapılan bilgilendirmenin ardından gündem maddeleri sırasıyla görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda sırasıyla 2012 Yılı Çalışma Programı, 2012 Yılı Birlik Bütçesi, İşçi Vizeleri, İhale Dökümanı Satış Bedeli, Üyeliğe Kabul ve Tüzük Değişikliği maddeleri görüşüldü. Buna göre Birliğin 2012 Yılı Bütçesinin 1.740.000,00.-TL olmasına karar verildi. Ayrıca Birliğe üye olmak üzere başvuru yapan Bayburt, Arpalı ve Çamlıhemşin Belediyelerinin başvuruları kabul edildi. Bu belediyelerin Birliğe üye olmasıyla birlikte Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin üye sayısı 128’e ulaşmış oldu.Resmi gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra toplantıya katılanlara öğle yemeği ikram edildi.

meclis

meclis_2

meclis_3

meclis_10