Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birliğimize Yeni Katılımlar…

Birliğimize Yeni Katılımlar…

Birlik Meclisimizin 29 Kasım 2011 tarihinde yapılan toplantısında Birliğimize üye olmak üzere başvuru yapan Bayburt, Arpalı (Bayburt) ve Çamlıhemşin (Rize) belediyelerinin başvuruları görüşülerek, başvuru yapan belediyelerin Birliğe üye olmaları oybirliği ile kabul edilmişti.

Birlik Meclisince alınan 29.11.2011 tarih ve 11 nolu karar 5355 sayılı Kanun ve Birlik Tüzüğü gereği İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne gönderilerek “Tüzük” değişikliğinin onaylanmasını müteakip belediyelerin Birliğe üyeliklerinin kesinleşmesi istenmişti.

Bakanlıkça yapılan incelemede değişiklik uygun görülmüş ve Tüzük değişikliği 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 5’inci maddesi gereğince onaylanmış ve Bayburt, Arpalı ve Çamlıhemşin belediyelerinin Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine üyelikleri kesinlik kazanmıştır.

Yeni üyeliklerle beraber Birliğimizin üye sayısı 128’e çıkmıştır. Son katılımlarla beraber kurumumuz güç kazanmış olup üyeliklerin belediyelerimiz ve birliğimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Birlik Tüzüğümüz gereği Nisan 2012’de yapılacak olan olağan Birlik Meclis Toplantısı’nda 17 Ocak 2012 tarihi itibariyle üyelik için Belediye Meclis Kararı almış bulan beş belediyemizin üyelik başvuruları görüşülerek karara bağlanacaktır.