+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

DKBB Genel Sekreteri Şentürk’ten, KTÜ Rektörü Çuvalcı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

geri

Bölgemizin en köklü Üniversitesi Karadeniz Teknik Üniversitesi’ndeki görev değişimi ile rektör olarak atanan Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk’ten hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

KTÜ bünyesinde neredeyse 40 yıla yakın bir geçmişe; öğrencilikten profesörlüğe ve şimdide rektörlüğe uzanan bir başarı hikâyesine sahip Rektör Hamdullah Çuvalcı, Genel Sekreter Şentürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: 200 bini aşkın mezunu ile Ülkemize önemli bir insan kaynağı kazandıran üniversitemizin Trabzon şehrine ve bölgemize daha büyük katkılar sunması ve şehrin tüm dinamikleri ile daha kuvvetli ilişki kurması için sadece bizlerin gayretlerinin yeterli olamayacağı aşikârdır. Bunun için siz değerli kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin vereceği destekler ile daha iyi olacağız ifadelerini kullandı.

Ziyarette KTÜ’nün bölgenin ve ülkenin kalkınmasında çok büyük katkısı olduğunu ifade eden Genel Sekreter Şentürk, yeni dönemde bu katkının artarak devam edeceğini umuyorum. Üniversitemiz ile geçmişten gelen işbirliği protokellerimiz, eğitimlerimiz ve ortak projelere yönelik fikir alışverişimiz devam edecektir” dedi.