+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Genel Sekreter Şentürk’ün Kandil Mesajı

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in yeryüzüne teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili ile ilgili olarak yayımladığı mesajda, “Bu mübarek gecenin tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim” dedi.

Her yıl Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşrifi Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor. Bu yıl 28 Ekim 2020 Çarşamba gününü 29 Ekim Perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Mevlid Kandili ile ilgili olarak Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, bir mesaj yayımladı.

Genel Sekreter Şentürk; “O, Yüce Allah’ın insanlığa gönderdiği son peygamber ve bütün insanlığın rehberidir. Rabbimiz onu bizlere, şahit, müjdeleyici, uyarıcı ve dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi olarak tanıtmaktadır. Biz Müslümanlar, O’nun ahlakını ve kulluk sorumluluğunu taşıyarak Peygamber ümmeti olmanın bilinciyle yaşamalıyız. Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin idrak edildiği önemli bir gecedir. Bu gecede tefekkürde bulunarak, ‘Ben kimim?, Nereden geldim, nereye gidiyorum? Allah’ın benden istekleri nelerdir?’ gibi konular başta olmak üzere hayati meselelerde derin düşüncelere girmeliyiz. Müslümanlar için güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve en kutlu yolu olan bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması temennisiyle tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”