Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Akçaabat Seminerimiz Tamamlandı…

Akçaabat Seminerimiz Tamamlandı…

SGK_Semineri_Ak__aabat_20.06__35_

Birliğimiz; 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun Birliğimize yüklediği ve Birlik Tüzüğümüzde yer alan “Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek.” maddesinin gereği olarak Türkiye Belediyeler Birliği’nin katkılarıyla Akçaabat Belediyesi’nde düzenlediği eğitim semineri sona erdi.

Akçaabat Belediyesi Hasan Saka Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere eğitimci konuşmacı olarak Türkiye Belediyeler Birliği Yazı İşleri Müdürü ve SGK Müfettişi Mahmut ÇOLAK ile Kamu Yönetimi ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Akın ŞİMŞEK katıldı.

Seminerde 5510 sayılı Kanunda 4/1-c Uygulaması, Belediye Başkanlarının Sosyal Güvenlik İşlemleri, Memurların Sosyal Güvenlik Kurumuna Bildirimi ve SGK Hizmet Takip Programı konularında sunum yapıldı.

Sabah saat 9.00’da başlayan seminere Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, Akçaabat Belediye Başkan Vekili Beytullah ERDEM, çok sayıda belediye başkanı ile belediye çalışanı katıldı.
Belediyelerimizin özellikle mali hizmetler ve insan kaynakları birimlerinin çalışmalarına katkı sağlayan seminer akşam 17.00’a kadar devam etti.

Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, eğitim seminerinin gerçekleşmesinde katkılarını esirgemeyen Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür etti. Genel Sekreter, TBB’nin her zaman yanlarında olduğunu ve eğitim çalışmalarına çok büyük destek verdiklerini ifade etti. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak özellikle bölge belediyelerin nitelikli personel sayısını arttırmak ve kurumsal kapasitelerini yükseltmek için bu tür eğitimlerin önemine dikkat çekerek, benzer seminerlerin devam edeceğini ifade etti.

Yapılan sunumların ardından seminer sona erdi.

5510 sayılı Kanunda 4/1-c uygulaması ders sunumu için tıklayınız…

Belediye Başkanlarının Sosyal Güvenlik İşlemleri ders notları için tıklayınız…

HİTAP Sunumları için tıklayınız…

SGK_Semineri_Ak__aabat_20.06__7_

SGK_Semineri_Ak__aabat_20.06__35_

SGK_Semineri_Ak__aabat_20.06__94_