Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birliğimizden Eynesil de İftar Yemeği

Birliğimizden Eynesil de İftar Yemeği

Birliğimizce geleneksel hale gelen iftar yemeklerinden biri 30 Temmuz Pazartesi günü Giresun İli Eynesil ilçesinde yapıldı. İftar yemeğine, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Eynesil Kaymakamı Gökhan GÜRBÜZEROL, Birlik Encümen Üyesi ve Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU ile birlikte Giresun illerinin Belediye Başkanları, Birlik Meclis Üyeleri ve Birim Amirleri katıldı.

Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, katılımlarından ve gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Ramazan ayının birlik, beraberlik ve hoşgörü ayı olduğunu, bu bağlamda belediyelerimize çok önemli görevler düştüğünü belirtti.

Ardından, İftar yemeğinin hazırlanmasında emeği geçen Birlik Encümen Üyesi ve Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU söz aldı. Her Ramazan ayında Birlik tarafından geleneksel hale getirilen iftar yemeklerinin yapılmasından memnun olduğunu, Birliğin çalışmalarını bütün belediyeler tarafından desteklenmesi için çalışacaklarını belirtti.

Son olarak söz alan Eynesil Kaymakamı Gökhan GÜRBÜZEROL, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğini çalışmalarını takdir ediyorum. Belediyelerin görev ve sorumlulukları çok fazla. Belediyelerimizin çok zor şartlar altında hizmet üretebildiklerini, ancak bu zorlukları yenecek azim ve kararlıklarının bulunduğunu belirtti. Birlik olarak Belediyelere öncülük ettiğiniz için teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

İftar yemeği sonrası katılımcılar Eynesil Belediyesi Şehit Onbaşı Şahin Abanoz Parkında bir süre sohbet ettikten sonra program sona erdi.

dsc_0215

dsc_0225

dsc_0232