Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Bosna – Hersek Tekvando Milli Takımı Sporcularını Konuk Ettik…

Bosna – Hersek Tekvando Milli Takımı Sporcularını Konuk Ettik…

dsc_0107

Bosna – Hersek Tekvando Milli Takımı Sporcularını Konuk Ettik… Birliğimiz tarafından Haziran ayı içinde, bölge belediye başkanlarından oluşan bir gurupla Bosna – Hersek’e teknik gezi programı düzenlenmişti. Program sırasında yapılan görüşmelere istinaden ülkemize davet edilen Bosna – Hersek tekvando milli takımından oluşan heyet bölgemizi ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Birliğimizce 6 – 10 Haziran 2012 tarihlerinde Bosna – Hersek’e yaptığımız ziyaret sırasında bir takım görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu görüşmelere istinaden Bosna – Hersek tekvando milli takımı sporcularını ülkemize davet ettiklerini, bu davete istinaden Bosna Tekvando Federasyon Başkanı, antrenör ve sporculardan oluşan ekibi bölgemizde ağırladıklarını belirtti. Ziyaretin gerçekleşmesinde Birlik Başkanımız ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra birçok belediye başkanı destek verdi.

Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli heyetin ulaşım ve konaklama harcamalarını karşılarken, Tonya, Akçaabat, Sürmene, Beşikdüzü, Yalıncak, Pelitli ve Yıldızlı belediye başkanları da program süresince çeşitli ihtiyaçların giderilmesine katkı sağladılar. Program süresinde bölgemizin önemli tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesinin yanında Trabzon’daki tekvando salonlarında bu sporu yapanlar milli sporcularla antreman yapma fırsatı yakaladılar.

Bosna _ Hersek Tekvando Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda başantrenörü olan Ahmet Dilek Trabzon’a gelen sporcu gurubu içinde üç tane Avrupa üçüncüsünün olduğu ifade ederek ziyaretin gerçekleşmesinde katkısı olanlara teşekkür etti. Dilek, başta Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk ve Söğütlü Belediye Başkanı Metin Gedikli olmak üzere Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sürmene Belediye Başkanı Fikri Usta, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Yalıncak Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Yıldızlı Belediye Başkanı Yahya Tarakçı, Pelitli Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı ve diğer belediye başkanlarına katkıları için teşekkür etti.

Ziyaretle ilgi olarak görüşlerini aldığımız sporcular Türkiye’de kendilerini hiç yabancı hissetmediklerini, dost ve kardeş bir ülkede olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler. Trabzon’u çok beğendiklerini, insanının da cana yakın ve samimi oldukları izlenimi edindiklerini söylediler.

dsc_0003

dsc_0033

dsc_0107