Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Encümenimiz Ayder’de Toplandı…

Encümenimiz Ayder’de Toplandı…

DSC_0164

Eylül ayı Birlik Encümen toplantımız 22 Eylül 2012 Cumartesi günü Birlik Encümen Üyesi ve Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Mümtaz SİNAN’ın ev sahipliğinde Ayder yaylasında yapıldı.
Encümen Toplantısına Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üyeleri, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Arsin Belediye Başkanı Erdem ŞEN, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU katıldı.
Tüm encümen üyelerinin katıldığı, toplantıya Ayder Yaylası’nın bağlı bulunduğu, Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü MELEK’te konuk olarak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Encümen toplantısına ev sahipliği yapan Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN’a, toplantıya katılan encümen üyesi belediye başkanlarına ve Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü MELEK’e teşekkür etti. Birlik Encümen toplantılarının aksamadan yürütülmesinden son derece memnun olduğunu ifade eden GÜMRÜKÇÜOĞLU, başkanlarımız arasında var olan iyi ilişkilerin halkımıza yansımalarının olduğunu belirtti.

Daha sonra gündemde yer alan konuların görüşülmesi için söz Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’e verildi. Gündemde yer alan konularla ilgili bilgi veren ŞENTÜRK, encümenlerin konular hakkındaki sorularına cevap verdi. Sırasıyla 2013 yılı Birlik Bütçesi, 2013 yılı çalışma programı ve Birlik üyesi belediye itfaiye personellerine yönelik görevde yükselme eğitimi düzenlenmesi konuları görüşülerek karara bağlandı. Bir sonraki encümen toplantısının Birlik Meclis Başkan Vekili ve Bulancak Belediye Başkanı Sayın Kadir AYDIN’ın ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.

Toplantının sona ermesinden sonra bir süre sohbet eden başkanlar geceyi Ayder Yaylasında geçirerek toplantı mekanından ayrıldı.