Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Zabıta Seminerimiz Yapıldı…

Zabıta Seminerimiz Yapıldı…

Zab__ta_Sem._21_22_Kas__m_2012__5_

Birliğimizce; Türkiye Belediyeler Birliği katkılarıyla, 22 – 23 Kasım günlerinde Trabzon’da belediyelerimizin seçilmiş ve atanmış görevlilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim seminerinde; “Zabıta Görev, Yetki ve Sorumlulukları”, “İşyeri Açma ve Ruhsatlandırma” ve “Kabahatler Kanunu” konularında sunum yapıldı. Seminerde Eğitimci – Konuşmacı olarak İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü ve KONTDER Başkanı Sayın Recep DEMİR katıldı.

Trabzon Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen seminere yüzün üzerinde ilgili belediye çalışanı katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK yaptığı açılış konuşmasında; eğitimin gerçekleşmesinde katkıları olan Türkiye Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür etti. Birlik olarak gerçekleştirdikleri eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talep doğrultusunda belirlendiğini ifade ederek, tüm belediye çalışanlarının bu tür talep ve isteklerini Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’ne iletmelerini istedi. Seminere eğitimci olarak katılan Recep DEMİR’e de ayrıca teşekkür eden genel sekreterimiz, kendisine Birlik faaliyetlerine verdikleri destekten dolayı şükranlarını sundu. Bu tür eğitim seminerlerine ara vermeden devam edeceklerini belirten ŞENTÜRK; belediyelerimizin itfaiye ve zabıta personellerine yönelik düzenlenen iki ayrı görevde yükselme eğitiminin 3 Aralık 2012 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başlayacağını da belirtti.

Genel Sekreter Mehmet ŞENTÜRK’ün açılış konuşmalarından sonra seminer konuları hakkında sunumlara başlandı.
İki gün süren seminerde “Zabıta Görev, Yetki ve Sorumlulukları”, “İşyeri Açma ve Ruhsatlandırma” ve “Kabahatler Kanunu” konularında oldukça önemli bilgiler verildi. Eğitimci – Konuşmacı Recep DEMİR, sunum sırasında katılımcılar tarafından kendisine yöneltilen sorulara anında cevap verdi. DEMİR; yaptığı sunumun önemli noktaların hafızalara kazınması, mevzuatta konularla ilgili olarak neyin nerede bulunabileceğinin zihinlerde yer edinilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Mevzuatın ezbere tamamının bilinmesinin zor hatta imkansız olduğunu söyledi. Burada yaptıkları eğitimin asıl amacının doğru bilgiye ulaşma yol ve yönteminin belediye çalışanlarına kazandırılmasıdır, dedi. Seminere gösterilen ilgi ve alakanın kendisini memnun ettiğini belirten DEMİR, bu faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayan Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU’na, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’e ve seminere katılanlara teşekkür etti.

Seminerin tamamlanmasından sonra görüşlerini aldığımız katılımcılar, düzenlenen eğitim semineri vasıtasıyla karşılaştıkları sorunlara çözüm bulduklarını, sıcak ve taze bilgiye sahip olduklarını ifade ettiler. Eğitimci konuşmacı olarak seminere katılan Recep DEMİR’in sunumdan son derece iyi olduğu, özellikle sorularının cevaplanmasında yasal dayanakları ile birlikte çözümün belirtilmesinden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Eğitim seminerlerinin devam etmesi yönündeki taleplerini Birlik Genel Sekreterine ileten belediye çalışanları bu konuda da gerekli sözü aldılar.

Zab__ta_Sem._21_22_Kas__m_2012__3_

Zab__ta_Sem._21_22_Kas__m_2012__4_

Zab__ta_Sem._21_22_Kas__m_2012__5_