Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Zabıta Görevde Yükselme Eğitimimiz Başladı…

Zabıta Görevde Yükselme Eğitimimiz Başladı…

dsc_0060

Birliğimizce, Belediye Zabıta Yönetmeliği ve ilgili mevzuat doğrultusunda gerçekleştirilen zabıta personeli görevde yükselme eğitimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladı. KTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliğinde gerçekleştirilen eğitime Birliğimiz üyesi belediyelerden onaltı zabıta katılıyor. Eğitim 3 – 14 Aralık tarihlerinde iki hafta süreli olarak gerçekleştirilecek ve eğitim sonrasında 19 Aralık’ta aynı üniversite tarafından sınav yapılacak. Sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat doğrultusunda yeni kadrolarına atanacaklar.
Eğitimin ilk dersi öncesi kısa bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, zabıta görevde yükselme eğitiminin ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Daha önce Haziran ayı içinde yapılan görevde yükselme eğitimine üye belediyelerden otuzaltı zabıtanın eğitime katıldığını belirterek, eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat çerçevesinde atamalarının yapıldığını belirtti. Bu tür faaliyetlerle ortaya çıkan boşluğun bir nebze olsun doldurulacağını söyleyen ŞENTÜRK, belediyelerimizin kurumsal kapasitelerinin ve nitelikli personel sayılarının arttırılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade etti. Eğitimin Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU ve Birlik Encümeninin almış olduğu karar doğrultusunda KTÜ ile güzel bir işbirliği yapıldığını söyledi. Eğitimin sonuçlarından ümitli oldukları ifade ederek, eğitime katılan zabıta personeline ve üniversite yetkililerine teşekkür ederek, başarılar diledi.

dsc_0060

dsc_0069