Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Eğitimi Başladı…

İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Eğitimi Başladı…

dsc_0027_1

Birliğimizce, İtfaiye Yönetmeliği ve ilgili mevzuat doğrultusunda gerçekleştirilen görevde yükselme eğitimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başladı. KTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliğinde gerçekleştirilen eğitime Birliğimiz üyesi belediyelerden yirmisekiz itfaiyeci katılıyor. Eğitim 3 – 14 Aralık tarihlerinde iki hafta süreli olarak gerçekleştirilecek ve eğitim sonrasında 19 Aralık’ta aynı üniversite tarafından sınav yapılacak. Sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat doğrultusunda yeni kadrolarına atanacaklar.
Eğitimin ilk dersi öncesi kısa bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK, zabıta görevde yükselme eğitiminin ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Daha önce Haziran ayı içinde üye belediyelerin zabıta birimine yönelik yapılan görevde yükselme eğitimine üye belediyelerden otuzaltı zabıtanın katıldığını belirterek, eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olanlar ilgili mevzuat çerçevesinde yeni kadrolarına atamalarının yapıldığını belirtti. Bu tür faaliyetlerle ortaya çıkan boşluğun bir nebze olsun doldurulacağını söyleyen ŞENTÜRK, belediyelerimizin kurumsal kapasitelerinin ve nitelikli personel sayılarının arttırılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek eş zamanlı olarak itfaiye ve zabıta görevde yükselme eğitimini yürüttüklerini belirtti.

Eğitimin Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU ve Birlik Encümeninin almış olduğu karar doğrultusunda KTÜ ile güzel bir işbirliği yapıldığını söyledi. Eğitimin sonuçlarından ümitli oldukları ifade ederek, eğitime katılan itfaiye personeline ve üniversite yetkililerine teşekkür ederek, başarılar diledi.

dsc_0027_1

dsc_0031_1