Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı…

Birlik Meclis Toplantımız Yapıldı…

DSC_5044_001

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğünün 13. maddesi gereğince, Birliğimiz 2013 Yılı Birinci Olağan Meclis Toplantısı 16.04.2013 Salı günü saat 14:00’da Trabzon Belediyesi Çokamaçlı salonunda yapıldı.

DSC_5014_1

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Birlik Meclis Toplantısında, Birlik Başkanımız ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU başkanlığında gündem maddelerini görüşerek karara bağlandı.

Toplantıda öncelikle gündemin ilk sırasında yer alan “Birlik Encümen Üyelerinin Seçimi” gerçekleştirildi. Yapılan Encümen Üyelikleri seçimi sonucunda; Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa CANLI, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Eynesil Belediye Başkanı Çoşkun SOMUNCUOĞLU, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Arsin Belediye Başkanı Dr.Erdem ŞEN ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine yeniden seçildi.

Daha sonra gündemin ikinci sırasında yer alan “2012 Yılı Kesin Hesabı” görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Birliğimizin 2012 yılı toplam bütçe gideri 465.216,70.-TL ve toplam bütçe geliri 530.161,46.-TL olduğu görüldü.
Gündemin üçüncü sırasında bulunan “2012 Yılı Faaliyet Raporu”nun Genel Sekreter Mehmet ŞENTÜRK tarafından okunmasından sonra yapılan oylamada, faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.

Faaliyet Raporuna Ulaşmak için Tıklayınız.

2012 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp karara bağlanmasından sonra “Ulusal ve Uluslararası Hibe ve Fon İmkanlarından Yararlanmak Üzere Yetki Verilmesi” konusu görüşülerek karara bağlandı. Karar ile Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’e, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından ve diğer kurum ve kuruluşlardan çağrısı yapılan programlara başvuru yapmak üzere proje hazırlanmasına; hazırlanan projelerin hibe almaya hak kazanması durumunda, projelerin Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından uygulanmasına ve bu projeler için Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’ni temsil ve ilzama, sözleşme ve proje belgelerini imzalamaya yetki verildi.

Dilek ve temennilerden sonra Birlik Meclis Toplantısı sona erdi.

DSC_5049

DSC_5044_001