+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

GENEL SEKRETER ŞENTÜRK TRABZON’UN FETHİ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yayımladığı mesajla Trabzon’un fethinin 560’ıncı yıl dönümünü kutladı.

Bugün Trabzon’un büyük cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethinin 560’ıncı yıldönümü. Dedelerimizle, atalarımızla, Osmanlı ile geçmişimizle Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, şanlı ordumuzla, emniyet güçlerimizle iftihar ederek bu şanlı günü hep beraber kutluyoruz.

“Trabzon’un fethi, milli tarihimiz için adeta bir dönüm noktası teşkil etmiştir. Yüzyıllarca imparatorluk başkenti olmuş bu kadim şehir, Fatih Sultan Mehmet önderliğinde gerçekleşen fethin ardından köklü bir medeniyetin merkezi haline gelmiştir. Görkemli mazisine uygun olarak günümüzde de birçok alanda önemli misyonlar üstlenmiş bir şehirdir.

“Trabzon’umuzun tarihi dokusunu, kültürel birikimini korumak, uzun yıllar bilim ve kültür merkezi olarak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu toprakları bize vatan olarak bırakanları rahmetle anmak ve bıraktıkları mirasa sahip çıkarak onu gelecek kuşaklara aktarmak başlıca görev ve sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncülerle Fethin 560’ıncı yılını en samimi hislerimle kutluyor, bu güzide şehrimize hizmet eden fetih ruhuna ve manasına vakıf herkese şükranlarımı sunuyorum.”