Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Haziran Ayı Encümen Toplantımız Beypınarı Yaylasında Yapıldı.

Haziran Ayı Encümen Toplantımız Beypınarı Yaylasında Yapıldı.

DSC_0405

Haziran ayı Birlik Encümen toplantımız 30 Haziran 2013 Pazar günü Düzköy’e bağlı Beypınarı Yaylası’nda yapıldı.
Encümen Toplantısına Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın BIYIKLIOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üyeleri, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN ile Dörtyol Belediye Başkanı Cevat BİRİNCİ, Çayırbağ Belediye Başkanı Hilmi KÖROĞLU, Aykut Belediye Başkanı Muhammet TOPAL, Çal Belediye Başkanı Mehmet TAYAR ve Işıklar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ÖZTÜRK katıldı.

Toplantı öncesi Haçka Yaylası’nda bu yıl 18.si düzenlenen Haçkalı Hoca Babayı Anma Etkinliklerine ve Maçka Boğaçhan Yaylası’nda bu yıl ilki düzenlenen şenliklere topluca katılındı.
Daha sonra Beypınarı Yaylası’nda Çayırbağ Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerde yapılan toplantının açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK yaptı.

Konuşmasında Nisan ayında yapılan encümen toplantısından bu tarafa yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi sundu. Şentürk, son iki ay içinde Antalya ve Konya’da düzenlenen fuarlara bölge belediyelerimizden belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları, meclis ve encümen üyeleri ile belediye çalışanlarından oluşan gurubun ücretsiz olarak katılımının sağlandığını belirtti. Konuşmasında, kısa adı DOKA olan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın yaptığı hibe ve yardım çağrılarına proje hazırladıklarını ve sunulan projelerin ikisinin de hibe almaya hak kazandığını ifede etti. Bu projelerden birisinin sözleşmesinin imzalandığını, diğer projenin ise sözleşme aşamasında olduğunu ifade eden Şentürk, özellikle “My DOKA Marka Kent Mobil Platformu” projesiyle Doğu Karadeniz’in kültür ve turizmine çok büyük katkılar sağlanacağını söyledi. Ayrıca “Yayla Kültürü ve Yayla Turizmi” projesiyle de bu alanda çok büyük bir işe imza atılacağını ifade ederek her iki projenin de bölgemiz ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

Haziran ayında Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcısı ve diğer yetkililerle bir toplantıya katıldığını ifade eden Genel Sekreter, TBB ile yapılabilecek iş birliği çalışmaları hakkında çok değerli görüş alışverişlerinde bulunduklarını belirterek, yapılan görüşmeler kapsamında en kısa zamanda somut adımlar atacaklarını belirtti.

Ayrıca 3 Temmuz’da Trabzon’da, 4 Temmuz’da Rize’de “İş sağlığı ve Güvenliği” konusunda eğitim semineri gerçekleştireceklerini, Temmuz ayı içinde de “İmar Mevzuatı” konusunda eğitim semineri yapacaklarını söyledi.
Daha sonra encümen toplantısının resmi gündemin de yer alan konularla ilgili bilgi veren ŞENTÜRK, encümenlerin konular hakkındaki sorularına cevap verdi.

Toplantının tamamlanmasının ardından bir süre sohbet eden katılımcılar Beypınarı Yaylası’ndan ayrıldı.

DSC_0405

DSC_0415