Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Eğitim Seminerimiz tamamlandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Eğitim Seminerimiz tamamlandı.

DSC_0051_1

Birliğimizce; Birlik Meclisimizce kabul edilen “2013 Yılı Çalışma Programı” çerçevesinde, 3 Temmuz’da Trabzon’da; 4 Temmuz’da Rize’de belediyelerimizin seçilmiş ve atanmış görevlilerine yönelik eğitim semineri düzenlenmiştir.
Türkiye Belediyeler Birliği ve Birliğimiz işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde; 6331 Sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İlgili Mevzuata Göre Belediyelerde Uygulamaları” konularında sunum yapıldı. Seminerde Eğitimci – Konuşmacı olarak Türkiye Belediyeler Birliği Yazı İşleri & Personel Müdürü ve SGK Müfettişi Mahmut ÇOLAK katıldı.

Seminerlere bölge belediyelerinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşlarından da katılımların olduğu gözlendi. Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK eğitim sonrası yaptığı açıklamada; Birlik olarak bölge belediyelerimizin kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini, bu seminerlerin bunlardan sadece biri olduğunu söyledi. Seminerlere gösterilen ilgi ve alakanın kendilerini memnun ettiğini ifade eden ŞENTÜRK, bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde kendilerine her zaman destek veren Türkiye Belediyeler Birliği’ne, Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU’na, Birlik Yönetimine, çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

DSC_0015

DSC_0051_1

DSC_0060_3