+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

13 Kasım Trabzon’da Eğitim Semineri yapıldı.

geri

Birliğimizce 13 Kasım 2021 tarihinde Trabzon’da “Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliği” konulu eğitim semineri yapıldı. Eğitim seminerine eğitimci – konuşmacı olarak Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Abdurrahman Keleş katıldı.
Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Birlik Encümen Üyemiz ve Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Av. Ahmet Metin Genç yaptı. Başkan Genç konuşmasında, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği organizatörlüğünde düzenlenen eğitim seminerinin konu itibariyle çok önemli olduğunu, sürece belediyelerimizin dikkatli şekilde hazırlamaları gerektiğini ifade etti. Benzer eğitim faaliyetlerinin devam ettirilmesinin son derece önemli olduğunu ve bu seminerlere katılım sağlanmasının belediyelerimizin uygulama birliği sağlanması açısından çok faydalı olduğunu belirtti. Böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmanın da ayrıca gurur verici olduğunu ifade etti.
Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu, Birliğimizce, korona virüs salgını döneminde eğitim seminerlerine online olarak devam edildi. Şimdi sizlerle yüz yüze eğitimde buluştuk. Ve tabii ki sosyal mesafe kuralları ve maske takımına dikkat edilerek eğitim seminerimizi gerçekleştireceğiz. Eğitim seminerimizde “Kırsal Mahalle ve Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliği” konusu hem büyükşehir belediyemizi hem de ilçe belediyelerimizi ilgilendirmektedir. Yönetmelik gereği belediyeler tarafından yapılacak iş ve işlemleri sırasıyla dinleyeceğiz. Şimdiye kadar hazırladıklarımızda eksik gördüğümüz noktalar tamamlanacak. Kafalara takılan soruların cevapları alınacaktır ifadelerine yer verdi.
Eğitimde, “Kırsal mahalle tespiti, Kırsal yerleşik alan tespiti, Belediyelerce yapılacak işlemler, karar ve duyurulması, kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alanın uygulama süresi başlangıcı ve sona ermesi, kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alanlara tanınan muafiyetler, kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alanlara tanınan vergi, harç ve ücret indirimleri, kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alanlarda uygulanmayacak muafiyetler ve indirimler” konularına yer verildi.
Katılımcılar tarafından son derece dikkatle takip edilen seminer sonunda, eğitimin son derece faydalı neticelendiği görüşü katılımcılar tarafından beyan edildi.