+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

ARSİN’DE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK

geri

Kadınların istihdamına ve gelirlerine katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen Arsin Belediyesi ve Trabzon Arsin OSB amacıyla Arsin OSB Üreten Eller Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi’ni kurdu.
Arsin Belediyesi ve Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı, kadınların istihdamına ve gelirlerine katkı sağlamak amacıyla “Arsin OSB Üreten Eller Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi” kurulması için bir araya geldi. Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, “Kuracağımız kooperatif ile kadınlarımızın üretim sürecine dahil olmalarını, aile ekonomisinde söz sahibi olabilmelerini ve istihdam edilebilirliklerini sağlamayı hedefliyoruz. Arsin OSB Üreten Eller Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifinin ilimizde ve ülkemizde önemli projeler ortaya çıkaracağına inanıyorum. Kooperatifin kurulmasında emeği geçen tüm kurumlara ve bu işe gönüllü olarak destek veren kurucu ortakların her birine teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANDAN DESTEK SÖZÜ

Arsin Belediye Başkanımız Muhammet Sait Gürsoy ise Arsin Belediyesi olarak istihdam ve üretim olacak her çalışma ve projede imkanlar ölçüsünde destek vermeye hazır olduklarını belirterek, kooperatifin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti ve kooperatifin hayırlı olmasını diledi. Toplantı neticesinde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu şu şekilde oluştu:

İpek Cansel Şahin Yönetim Kurulu Başkanı, Mihriban Gürsoy Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Göknur Özata Alemdağ Yönetim Kurulu Üyesi / Sayman, Asiye Arslan Yönetim Kurulu Üyesi, Selda Gençtürk Yönetim Kurulu Üyesi, Birsel Mete Denetim Kurulu Üyesi, Seda Beşir Denetim Kurulu Üyesi