Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Birliğimizin İftar Yemeği Akçaabat’ta Yapıldı.

Birliğimizin İftar Yemeği Akçaabat’ta Yapıldı.

dsc_0131

Birliğimizce geleneksel hale getirilen iftar yemeklerinin bu ramazandaki 20 Temmuz Cumartesi günü Akçaabat’ta yapıldı.

İftar yemeğine, Trabzon Milletvekilleri Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymenoğlu ile Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet Şentürk, Birlik Encümen Üyesi Belediye Başkanları, üye belediyelerimizin belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimize göstermiş olduğunuz katılımdan ötürü herkese teşekkür ediyorum. Bu sene bizimle iftarlarını son kez açan belde belediye başkanlarımıza bu zamana kadar göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı Birlik adına teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Genel Sekreter Şentürk’ün ardından mikrofonu alan Birlik Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, iftar yemeğine katılanlara teşekkür ederek, “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’mizin vermiş olduğu bu seneki iftar yemeğimiz hepinizin bildiği gibi farklı bir öneme sahip. Trabzon’un büyükşehir olması ile birlikte kapanacak olan belde belediyelerinin başkanları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz son iftar yemeğimiz. Bu zamana kadar her türlü zorluğa, imkansızlıklara rağmen beldelerine hizmet götürmek için fedakar çalışan arkadaşlarımın göstermiş oldukları gayretlerinden ötürü tebrik ediyorum. Onların beldelerine yaptıkları hizmetler hiçbir zaman unutulmayacaktır” dedi.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Milletvekili Seymenoğlu, davetlerinden ötürü Birlik Sekreterliği’ne teşekkür etti. Milletvekili Bıyıklıoğlu ise, “İnsanlarımıza en yakın noktada hizmet veren siz kardeşlerimle bir arada bulunmaktan büyük onur duydum. Yapmış olduğunuz hizmetlerden ötürü hepinizi tebrik ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” diye konuştu.

İftar yemeği Dörtyol Belde Belediye Başkanı Cevat Birinci’nin yaptığı dua ile son buldu.

dsc_0160

dsc_0131

dsc_0101_1