Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » DKBB 2. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Yapıldı.

DKBB 2. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Yapıldı.

dsc_8370

Birliğimizce bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışmasının “Ödül Töreni ve Sergi Açılışı” yapıldı. Ödül töreni 27 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 12.00’da Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Birlik Başkanımız ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. Gümrükçüoğlu, Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Birlik Encümen Üyesi Belediye Başkanları Mümtaz Sinan, Dr. Erdem Şen, Ahmet Kurt, Yalçın EMİRALİOĞLU ile çok sayıda belediye başkanı, meclis üyesi, fotoğraf sanatçısı ve sanatseverler katıldı.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak bu yıl ikincisini düzenledikleri “Doğu Karadeniz Bölgesinin doğal güzelliklerini, geçmişten geleceğe kentsel dokusu ve modern yapısını, fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunarak yansıtmak” konulu 2. fotoğraf yarışmasıyla bölgenin tarihini, kültürünü, yaşamını ve sosyal özelliklerinin fotoğraf sanatı ile birleştirerek ortaya çıkarmayı amaçladıklarını kaydederek, “Yarışma sonucu ortaya çok güzel eserler çıktı. Fotoğraf yarışması ile bölgemizin engin sanat birikimine mütevazi bir katkı sağladığımız inancındayız. 316 fotoğraf sanatçısının 1819 eserle katıldığı yarışmaya gösterilen yoğun ilgi Birliğimize ve organizasyonda yer alanlara olan güvenin ifadesidir. Bu önemli kültür ve sanat etkinliğine katılan fotoğraf sanatçıları ile jüri üyelerine ve Doğu Karadeniz Birliği’ne teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri ve birer plaket takdim edildi. Yarışma da birincilik ödülünü kazanan Pınar BEKTAŞ’a ödülünü Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU verdi.

İkincilik ödülünü kazanan Erdal YAVUZAK törene katılamadığından dolayı ödülünü Duran KÖSE’ye Güneysu Belediye Başkanı Sayın Ahmet MİNDER verdi.

Üçüncülük ödülünü kazanan Ali ALTUN törene katılamadığından dolayı ödülünü Ali MERMERTAŞ’a Yeşilyalı Belediye Başkanı Sayın Hüseyin FİDAN verdi.

DKBB Özel ödülünü kazanan İlhan UZUNİSMAİL’e ödülünü DKBB Genel Sekreteri Sayın Mehmet ŞENTÜRK verdi. Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK “Yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Ordu İl sınırları içerisinde bulunan yerlerin tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkarmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum, ayrıca bu ödülü vermiş olmaktan gurur duyuyorum dedi.

Jüri Özel Ödülünü kazanan Galip YÖRÜK’e ödülünü Cumapazarı Belediye Başkanı Sayın Ahmet SARAL verdi.
Beş mansiyon ödülünü ise “Fırtına” isimli eseriyle Gökhan TURUNÇ, “Kumsal ” isimli eseriyle Tuncer AYAR, “Bitli” isimli eseriyle Murat AKGÜN, “Amca” isimli eseriyle Mürsel YAĞCIOĞLU, “Değirmen” isimli eseriyle Hakan YARALI, kazandı. Mansiyon alan sanatçılara ödüllerini sırasıyla Sürmene Belediye Başkanı Sayın Fikri USTA; Cumapazarı Belediye Başkanı Ahmet SARAL, Derecik Belediye Başkanı Ali ULUSOY, Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri BİRİNCİ verdi.
Törende yarışmanın seçici kurul üyelerine de teşekkür belgeleri takdim edildi. TFSF Trabzon Temsilcisi Vedat OSMANOĞLU, Gümüşhane Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı Vehbi YALÇIN, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Reşat SÜMERKAN, Rize Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Emin KANBUR ve Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Mehmet KOSTAKOĞLU’na teşekkür belgelerini sırasıyla, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın EMİRALİOĞLU; Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz SİNAN, Tonya Belediye Başkanı Ahmet KURT, Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem ŞEN verdi.

Ödül töreninin ardından yarışmaya katılan ve seçici kurul tarafından sergilenmeye layık görülen fotoğraflar Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi sergi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Tören sonunda ayrıca yarışmaya katılan ve seçici kurul tarafından seçilen bazı fotoğrafların yer aldığı yarışma albümü katılımcılara dağıtıldı.

dsc_8370

dsc_0122

DSC_8381_001

dsc_8387_001