+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

RİZE’DE DOĞA, KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ!

geri

Şahin Tepesi’nden ses verdik, sesimiz Çeçeva’dan Elevit’ten, şehrin her bir noktasından duyuldu!

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) tarafından “Gençlik Rize İçin Söylüyor” adı altında projelendirilen ve her aşamasında gençlerin yer aldığı video klip ile tam bir doğa, kültür ve sanat şöleni çıktı ortaya. Karadeniz’in sevilen şarkılarından ‘Ula Ula Niyazi’ farklı seslerle bütünleşip aynı ahenkte buluştu.

Müzik evrenseldir, ortak dilimizdir. Aynı dili kullanarak bütünleştiğimiz her ses ayrı bir hazinedir, tıpkı cennet şehrimizin her bir köşesi gibi! Taş köprülerimizden yaylalarımıza, derelerimizden tepelerimize kadar şehrimizin her dokusunu ele aldık, müzik ile harmanladık. Gençlerimizin güzel seslerinin Rize’nin gözde mekânlarıyla buluştuğu video klibimiz ile izleyicilerimize görsel bir ziyafet sunuyoruz.

Ses kayıt, mix, video çekim, montaj gibi işlerin tamamının gençler tarafından yapıldığı projemize desteklerinden dolayı Rize Belediye Başkanımız Rahmi Metin’e teşekkür ediyor, gecesini gündüzüne katan gençlerimizin seslerine, yüreklerine ve emeklerine sağlık diliyoruz.

Video çekimindeki mekânlar: Ayder, Çamlıhemşin, Zilkale, Şimşir Ormanları, Taş Köprüler, Rize Şehir Merkezi, 15 Temmuz ve Demokrasi Meydanı, Rize Kalesi, Rize Şahin Tepesi, Rize Bakırcılar Sokağı, Ağaran Şelalesi, Çeçeva Çaylık, Kıbledağı, Arapdüzü, İkizdere, Garzavan Yaylası, Petran Yaylası, Anzer Yaylası, Elevit Yaylası, Fırtına Deresi, Rizespor Çaykur Didi Stadyumu, Tuzcuoğlu Memişağa Parkı, Andon Suyu Ilıcaları, Ziraat Çay Bahçesi, Atmaca Heykeli, Isırlık Tabiat Parkı ve Rize Müzesi