Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Akçaabat Seminerimiz Yoğun İlgi Gördü…

Akçaabat Seminerimiz Yoğun İlgi Gördü…

dsc_0048

Birliğimizce Akçaabat’ta düzenlenen 2014 yılının ilk semineri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İkiyüz civarında katılımcı ile 7 Ocak 2014 Salı günü Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen eğitim seminerinde “Büyükşehir Olma Sürecinde Trabzon” ve “Liderlik, Motivasyon, İletişim ve Halkla İlişkiler” konuları işlendi.

“Büyükşehir Olma Sürecinde Trabzon” konusunda Birlik Başkanımız ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU; “Liderlik, Motivasyon, İletişim ve Halkla İlişkiler” konusunda Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Kader TAN ŞAHİN sunum yaptılar.
Saygı duruşu ve Milli Marşımızın okunmasını müteakip Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK yaptığı açılış konuşmasında, yılın ilk seminerini Akçaabat’ta gerçekleştirmiş olmaktan dolayı son derece memnun olduklarını, bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde başta Birlik Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU ve Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Genel Sekreterin açılış konuşmasından sonra “Büyükşehir Olma Sürecinde Trabzon” konulu sunumlarını yapmak üzere Birlik Başkanımız ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan F. GÜMRÜKÇÜOĞLU sunumunu yaptı. Başkanımız, sunumunda büyükşehirle beraber nelerin kazanıma dönüşeceğini, hangi değişikliklerin olacağını, ortaya çıkabilecek sorunların nasıl çözüleceğini, zihinlerde var olan endişe ve olumsuz kanaatlerin nasıl yersiz ve gereksiz olduğunu anlattı. Sunumunda görsel ögelere de yer veren Başkanımız, Trabzon’un yeni düzende çok daha hızlı ve sağlıklı gelişebileceğinin altını çizdi. Belde belediyelerin kapanacak olmasıyla birlikte halen bu beldelerde belediye başkanı olarak görev yapanların bilgi, birikim ve deneyimlerinden istifade edilmeye devam edileceğini söyledi. Bu kapsamda mevzuat hükümleri ve imkânlar doğrultusunda en fazla fayda nasıl sağlanacaksa o şekilde hareket edileceğini ifade etti.

Başkan GÜMRÜKÇÜOĞLU’nun sunumundan sonra “Liderlik, Motivasyon, İletişim ve Halkla İlişkiler” konusunda Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Kader TAN ŞAHİN sunum yaptı.
Sunumunda insan ve insan ilişkileri üzerinde çok önemli bilgiler veren ŞAHİN, konuları akademik anlatımdan ziyade bir sohbet tarzında aktarmayı tercih etti. Yaklaşık iki saati aşan sunumda sadece kamu çalışanlarını değil herkesi yakından ilgilendiren konular hakkında örneklemelerle birlikte keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

Seminerin sona ermesinden sonra katılımcılara Birliğimiz tarafından öğle yemeği ikram edildi.

dsc_0080

dsc_0033_1

dsc_0027_2

dsc_0048