Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Eğitim Seminerimiz Tamamlandı…

Eğitim Seminerimiz Tamamlandı…

DSC_0015_1

Birliğimizce; 18 Nisan Pazartesi günü Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda “SGK Mevzuatı ve Uygulamaları, Norm Kadro yönetmeliği ve uygulamaları, devlet memurlarının görev, yetki ve sorumlulukları ve etik kurallar” konularında eğitim semineri yapıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Birliğimiz işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim seminerinde, Eğitimci – Konuşmacı olarak İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Recep DEMİR ile SGK Müfettişi ve TBB Yazı İşleri Müdürü Mahmut ÇOLAK yeraldı.

Seminerin açılış konuşmasını Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK yaptı. Şentürk, konuşmasında seminere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu tür eğitim seminerlerine devam edeceklerini ifade etti. Konuşmasında Türkiye Belediyeler Birliği yetkililerine ve eğitimci konuşmacılara katkılarından ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Konuşmasında 2009 – 2014 döneminde Birlik tarafından yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler veren Şentürk, 2014 – 2019 döneminde geçmiş dönemden aldıkları feyz ve cesaretle daha iyi işler üretebilmenin gayreti içinde olacaklarını ifade etti.

Yeni dönemin başta belediyeler olmak üzere tüm mahalli idareler çalışanları için hayırlara vesile olmasını, sağlık ve afiyet içinde başarılı dönem temenni ederek konuşmasını tamamladı.

Seminerin eğitim bölümü sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirildi. Öğleden önceki bölümde SGK mevzuatı ve uygulamaları konusu işlenirken, öğleden sonra Norm Kadro yönetmeliği ve uygulamaları, devlet memurlarının görev, yetki ve sorumlulukları ve etik kurallar konularında sunumlar yapıldı.

DSC_0015_1

DSC_0043

DSC_0029