Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Çarşıbaşı Belediye Meclis Üyelerine Seminer…

Çarşıbaşı Belediye Meclis Üyelerine Seminer…

Birliğimizce, Çarşıbaşı belediye başkanı Sayın Çoşkun YILMAZ’ın talebi üzerine Çarşıbaşı Belediye Meclis Üyelerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. Seminerde 5393 sayılı Belediye Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu, 6360 sayılı Kanun, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği konularında sunum yapıldı.

Çarşıbaşı Belediyesinde yapılan seminerde, Birlik Genel Sekreterimiz Mehmet ŞENTÜRK tarafından yapılan sunumda belediyelerin görev, yetki ve sorumlulukları, büyükşehir belediyeleri ile ilçe belediyelerinin sorumluluk alanları, belediye meclisinin çalışma usul ve esasları üzerinde duruldu.

Seminere Çarşıbaşı Belediye Başkanı Çoşkun YILMAZ’ın yanı sıra Çarşıbaşı Belediyesi meclis üyeleri katıldı. Seminere katılan meclis üyeleri düzenlenen eğitim seminerinin kendileri açısından son derece faydalı olduğunu ifade ederek benzer seminerlerin zaman zaman tekrarlanmasını talep ettiler. Genel Sekreterimiz, bu talep üzerine, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak bölge belediyelerimizin kurumsal kapasitelerini artırmak amacıyla bu ve benzeri seminerlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, talep edilmesi durumunda eğitim taleplerinin en kısa sürede karşılandığını ifade etti.

Seminerin sonunda Genel Sekreter ŞENTÜRK, meclis üyelerine başarılar dilerken, seminerin gerçekleşmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.