+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Bayburt Belediyesi Ziyaret Edildi.

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Hükmü Pekmezci’yi makamında, Arsin Belediye Başkanı Muhammed Sait Gürsoy ve Yomra Belediye Meclis Üyesi Mustafa Bayındır ile birlikte ziyaret etti.
Ziyarete gelen Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk’ü ve misafirlerini karşılayan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bayburt’un tarihçesi hakkında misafirlerine bilgi veren Başkan Pekmezci, şu anda organize edilen Bayburt Dede Korkut 26. Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenleri’nin esnaf ve tüccar için kentte bir hareketlilik sağladığına dikkat çekerek, “Biz Bayburtlular, çağın ve sosyal yapının değişimlerine ayak uydururken bir taraftan da kültürel dokumuzun korunması adına bir gayret içerisindeyiz. Şu anda organize ettiğimiz Bayburt Dede Korkut 26. Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenlerimiz dolayısıyla yoğun çalışmalarımız var. Buradaki amacımız öncelikle il dışındaki hemşehrilerimizin şölenler vesilesiyle tatillerini memleketlerinde geçirmelerini sağlayarak şehrimizde bir hareketlilik oluşturmaktır. Esnafımız ve tüccarımızın yüzünün gülmesi için gayret ediyoruz. Ve inanıyorum ki, hedefimize ulaştık. Bayburt, şu anda nüfusunun 3,4 katına ulaşmış durumda” diye konuştu.
Belediyemizin organize ettiği Bayburt Dede Korkut 26. Uluslararası Kültür ve Sanat Şölenleri’nin örnek bir çalışma olduğuna dikkat çeken Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Şentürk, “Dede Korkut bir efsanedir. Bizler Dede Korkut Hikâyeleri ile yetişen bir nesil olarak düzenlediğiniz şölenler, çok önemlidir. Kentin turizmi için önemli, tanıtım için önemli. Sizlerin bu kültürü yeni nesillere aktarmanız da örnek bir çalışmadır” ifadelerine yer verdi.
Belediye Başkanı Sayın Hükmü Pekmezci, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk ve beraberindeki heyete ziyaret anısına Dede Korkut Biblosu, kültür yayınları ile çeşitli hediyeler takdim etti.