+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

KAFKASÖR’ÜN BAŞ BOĞASI VEFA OLDU

geri

Belediyemiz organizasyonunda gerçekleştirilen 41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen boğa güreşlerinin 4. gününde 44 boğa arenada mücadele etti.
Festival kapsamında düzenlenen boğa güreşlerinin 4. gününde “Küçük Başaltı”, “Baş Altı” ve ‘’ Baş’’ kategorisinde gerçekleşen boğa güreşlerinde Küçük Başaltı kategorisinde Eylül Atlas Yıldız’a ait “Maral”, Baş Altı Kategorisinde Mahir Ulaş Gülseçkin’e ait “Mahir Ağa”; Baş Kategorisinde Hakan Kamil Koçer’e ait “Vefa” isimli boğalar birinci oldu.

Küçük Başaltı, Baş Altı ve Baş kategorilerindeki şampiyon boğaların sahiplerine toplam 108 bin lira ödül verildi.

4 gün süren 41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında 162 boğanın kıyasıyla güçlerini paylaştığı boğa güreşleri sonunda 8 kategoride birinci olan boğa sahiplerine toplam 276 bin Lira para ödülü protokol tarafından altın ve gümüş renkli boğa heykeli ödülleri verildi.

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin,41. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat festivalinin yine bir ilke sahiplik ettiğini berlirterek dereceye olan boğalara altın boğa heykeli ikinci olan boğalara ise gümüş boğa heykeli verildi.

Başkan Elçin, Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Spor Kulübü Derneği Başkanı Erkan Keskin’e ve 4 gün boyunca festivalin sunumunu gerçekleştirerek festivale renk katan Sunucu Şakir Karaya festivalin anısına boğa heykeli hediye etti.

41. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin son gününde; Ardahan Belediye Başkanı Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Hamza Gezmiş, Teknik Direktör Yılmaz Vural, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Siyasi parti ve STK temsilcileri ve binlerce kişi 3 kategoride gerçekleşen güreşleri izledi.