Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » DKBB Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’ün 10 KASIM mesajı.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’ün 10 KASIM mesajı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü aramızdan ayrılışının 76. yılında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Kahraman ulusumuzla birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, eserleri, vizyonu, barışçılığı, birleştirici – bütünleştirici yapısı, en önemlisi bilimi kılavuz edinmiş öngörüsü ile unutulmayacak bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasındaki hak ettiği yerini almıştır.
Bugün Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine bağlı kalarak, temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, milletimizin ve ülkemizin hak ettiği seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesiyle sadece Türk insanının değil bütün dünyanın kabul ettiği önemli liderlerden biridir. Ülkemizde Demokrasi ve Cumhuriyet anlayışının temellerini atan ve inşa eden Atatürk’ün ebedi âleme göç etmesini sadece fiziksel bir ayrılık olarak değerlendiriyoruz. Cumhuriyetimiz her zaman yaşatılmış ve yaşatılmaya da devam edecektir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle anıyoruz.