+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Başvuru Tarihleri Açıklandı

geri

Birliğimiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile halen Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine üye belediyelerin lisans mezunu olan, başkan, meclis ve encümen üyeleri, memurları, işçileri, sözleşmeli personeli ve diğer çalışanlarının Karadeniz Teknik Üniversitesinde açılan lisansüstü eğitim programlarında eğitim görmesi sağlanmıştır.

Lisansüstü Eğitim Programı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülecek, “Kamu Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı”, “İşletme Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ve “Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans” olmak üzere üç program olarak gerçekleşecektir.

Ön kayıtlar Karadeniz Teknik Üniversitesinin resmi web sitesinden 9 Ocak Pazartesi günü başlayacak, 20 Ocak 2023 tarihinde sona erecektir. (Ön kayıtlarını yaptıranların Birliğimiz kontenjanından yararlanabilmesi için isimlerini, kayıt oldukları bölümü ve kayıt numaralarını Birliğimize 16 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir.)
Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile ilgili bilgiler:

1- Lisansüstü başvuruları için başvuru ücreti alınmayacak, başvurular sadece internet üzerinden yapılacaktır. (http://lisansustubasvuru.ktu.edu.tr/ )
2- Programların dersleri Uzaktan Eğitim yolu ile yürütülecektir.
3- İşletme, Kamu Yönetimi ve Girişimcilik olmak üzere üç program seçeneği mevcuttur.
4- Bu programa başvuracak adayın sadece lisans mezuniyet notu dikkate alınacak ve ona göre sıralama yapılacaktır. ALES ve Yabancı Dil Puanı aranmamaktadır. Yazılı – Mülakat sınavı yapılmayacaktır.
5- Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı en az iki, en fazla üç yarıyılda tamamlanır.
6- Eğitim harcı, toplam 7.500,00 TL yani 1. ve 2. Dönem için ayrı ayrı 3.750.00- TL program ücreti ödeyecektir. İlave dönem için (3.Dönemde)= kredi başına 750,00TL ücretlendirme yapılacaktır.
7-Lisansüstü programlara yerleştirilen adayların kayıt hakları, 2022 – 2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için geçerlidir.
8- Başvurular tamamlandıktan sonra, Enstitü tarafından diploma notu en yüksekten düşüğe doğru program adayları sıralanacak, kontenjan dolana kadar yerleştirme yapılacaktır.
9-Ön kayıtlarını online olarak yaptıranların Birliğimiz kontenjanından yararlanabilmesi için isimlerini, kayıt oldukları bölümü ve kayıt numaralarını 16 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Birliğimize bildirmeleri gerekmektedir.
10- Kayıt işlemleri; uzaktan online olarak yapılacaktır. İnteraktif Başvuru Sonuç Sayfası (http://as2.ktu.edu.tr/onkayit/ )adresinden temin edilecektir. Kesin kayıt için gerekli belgeler (https://www.ktu.edu.tr/dosyalar/sbe_b00ad.pdf ) adresinden temin edilecektir. Eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecektir.
11- Dersler online olarak uzaktan öğretim sistemi üzerinden akşamları mesai saatinden sonra yapılacaktır. Öğrenci katılamadığı dersi e-ders sistemi üzerinden istediği zamanda tekrar tekrar izleyebilecektir.
Sınavların hepsi (vize, telafi sınavı, final ve bütünleme) Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni Kampüsü Trabzon adresinde hafta sonu olacak şekilde ilan edilecek takvime göre yapılacaktır.
Not: Kesin kayıt yaptıran erkek öğrencilerin tecil işlemlerinde kullanılmak üzere askerlik durumunu gösterir belgelerini kayıt sistemi üzerinden kesin kayıt esnasında yüklemeleri gerekmektedir.