+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

Öğrencilere matematiği sevdirecek sınıf açıldı

geri

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Üniversitesi, Ortahisar Belediyesi ve Kanuni Anadolu Lisesi işbirliğiyle gerçekleştirilen topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında oluşturulan matematik sınıfının açılışına katıldı.

Öğrencilere matematiği sevdirecek sınıf açıldı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Üniversitesi, Ortahisar Belediyesi ve Kanuni Anadolu Lisesi işbirliğiyle gerçekleştirilen topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında oluşturulan matematik sınıfının açılışına katıldı. Kanuni Anadolu Lisesi’nde açılan matematik sınıfında öğrencilerin matematik teori, kuram ve terimlerini daha kolay anlaması için ‘çemberde açı teoremi materyali, dairenin alan formülünün ispatı aleti ve trigonometrik cetvel’ gibi birçok materyal yer alıyor.

“SOYUTTAN SOMUTA MATEMATİK”

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Selcen Çalık Uzun, asıl amaçlarının matematiği soyuttan somut hale getirerek öğrencilere sevdirmek olduğuna dikkat çekti. Matematikle ilgili farkındalık yaratmak istediklerini belirten Uzun, “Grubumuz gerçekten çok özgün bir projeyi hayata geçirdi. Projeyi ilk duyduklarında gözleri parlıyordu, ışıklarla yola çıktılar. Topluma hizmet uygulamaları projeleri dersinde bizim amacımız öğrencilerimizin bir projenin başından sonuna kadar, ‘nasıl yürütürüz, sponsor nasıl buluruz, bu süreçle ilgili olarak nasıl destek sağlarız ve sonunda da nasıl sunarız’ gibi konuları öğrenmelerini sağlamak. Grubumuz çok iyi çalıştı, işbirliği içinde çalıştı, sizlerin de desteğiyle beraber sonuca ulaştık. Tabi ki, onların asıl amacı farkındalık yaratmak, umarız öğrencilerimiz yararlanır ve sınıfımız gelişerek devam eder. Yeni projelerimizin devamı gelecek. Eksiklerimiz tamamlayacağız, tabi ki sizlerin de desteğiyle.” ifadelerine yer verdi.

“PAYDAŞI OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

Başkan Genç, konuşmasında eğitim faaliyetlerine destek olmak için birçok projenin paydaşı olduklarını belirterek şöyle konuştu: “Ben de öncelikle projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum… Amacı son cümlede siz söylediniz. Amaç bir farkındalık oluşturmak. Çünkü matematik demek, düşünmek demek, muhakeme etmek demek. Biraz matematikten uzak bir toplumuz aslında. O nedenle çocuklara, gençlere matematiği sevdirerek onlara katkı sağlamak, bir farkındalık oluşturmak çok güzel bir konu… Biz de projenin bir paydaşı olduğumuz için mutluyuz. Okulumuza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah, bundan sonra yapılacak projelerin de paydaşı oluruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş da konuşmasında Ortahisar Belediyesi’nin eğitime destek faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Başkanımız eğitim projelerine çok büyük destek veriyor. Bu konu herkesin malumu… Bir kez daha başkanımıza bu desteklerinden ötürü teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Kanuni Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Balaban ise Başkan Genç’e okullara ve eğitim projelerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Proje; topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Selcen Çalık Uzun danışmanlığında matematik öğretmenliği bölümü öğrencileri İrem Buse Meral, Zehra Baysal, Filiz Kılıçoğlu, Begüm Yanar ve Kezban Akdeniz isimli öğrenciler tarafından yürütülüyor.