+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

BAŞKAN ZORLUOĞLU DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yayımladığı mesajla tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Her yükü omuzlarında taşıyan, her sorumluluğu cesurca göğüsleyen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Başımızın tacı olan kadınlarımız; sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmektedirler. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak hayatın her alanında kadınların yanında olmaya özen gösteriyor, bu doğrultuda projeler geliştiriyoruz. Amacımız kadınlarımızı her platformda desteklemek ve pozitif ayrımcılık yapmaktır. Hanımefendilere birçok alanda destek olurken, söz verdiğimiz Kadın Yaşam Merkezi’ni de Trabzon’da bir ilk olarak hayata geçiriyoruz. Beşirli Mahallesi’nde çalışmaları tamamlanan ve içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonları, atölyeler, toplantı salonları, okuma salonu, çok amaçlı salonlar, kadın danışma merkezi ile kreşin de yer alacağı merkezimizi kısa süre içerisinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Kadın Yaşam Merkezimiz açıldığında Trabzon’daki hanımefendilerimiz çok önemli bir sosyal tesise kavuşmuş olacak” dedi.
DEĞERLERİ BİR GÜN DEĞİL HER GÜN BİLİNMELİ
Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’u kadınların mutluluk içerisinde yaşadığı bir şehir haline getirmek adına da tüm güçleriyle çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadınlarımızın yalnızca bugün değil her gün değerinin bilindiği, kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin son bulduğu bir gelecek diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin anneleri, eşleri, kardeşleri ve yakınları başta olmak üzere; emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eder, saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.