+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

BAŞKAN ZORLUOĞLU 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ederek sözlerine başlayan Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu; “Hükümetlerimiz tarafından yıllar içerisinde sağlık alanında devrim niteliğinde reformlara imza atıldı. İlaç kuyruklarının sona erdirilmesinden yaşlılarımız için uygulanan evde bakım hizmetlerine, aile hekimliği uygulamasından hastanelerin fiziki donanımlarının artırılmasına, şehir hastanelerinden hasta haklarına kadar yürütülen takdire şayan çalışmalardan vatandaşlarımız da övgüyle söz etmektedir. Tüm bu sağlık hizmetlerinin arzu edilen seviyeye çıkarılmasında en büyük pay ise şüphesiz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza aittir. Canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızı yılın bir günü değil her günü baş tacı etmeliyiz. Her meslek önemlidir ancak insanların sağlık içerisinde yaşaması için emek harcayan bir mesleğin çalışanları saygıyı ve hürmeti en üst seviyede hak etmektedir” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etki yaratan yüzyılın afetinde de gece gündüz demeden görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür edilse az kalacağını da vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Özellikle deprem bölgesinde görev yapan sağlık çalışanlarımız, yakınlarını ve meslektaşlarını kaybetmelerine rağmen acılarını kalplerine gömerek çalışmalarını aksatmadan sürdürdüler. Yine depremin ilk günlerinde ülkemizin çeşitli şehirlerinden çok sayıda hekimimiz depremden etkilenen şehirlere giderek hem meslektaşlarına destek verdiler, hem de yaralılara şifa oldular. Ülkemizde yaşanan her zor süreçte özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızın haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Rabbim her birinden ayrı ayrı razı olsun. Öte yandan insan sağlığı, mutluluğu ve huzuru için var güçleriyle görev yapan sağlık çalışanlarına zaman zaman uygulanan şiddeti, onlara kalkan elleri affetmemizin mümkün olmadığını da önemle belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, değerli doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.