+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü Ön Başvuruları Başladı.

geri

Birliğimiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile halen Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine üye belediyelerin lisans mezunu olan, başkan, meclis ve encümen üyeleri, memurları, işçileri, sözleşmeli personeli ve diğer çalışanlarının Karadeniz Teknik Üniversitesinde açılan lisansüstü eğitim programlarında eğitim görmesi sağlanmıştır.
Lisansüstü Eğitim Programı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülecek, “Kamu Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı”, “İşletme Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı” ve “Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Programı” olmak üzere üç program olarak gerçekleşecektir.
Ön kayıtlar Karadeniz Teknik Üniversitesinin resmi web sitesinden 26 Haziran Pazartesi günü başlayacak, 16 Temmuz Pazar günü sona erecektir. (İnteraktif başvuruları sistemden yaptıranların Birliğimiz kontenjanından yararlanabilmesi için isimlerini ve kayıt oldukları bölümü Birliğimize bildirmeleri gerekmektedir.)
Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına Başvurular İçin Genel Bilgiler ve Şartlar
1. Tezsiz yüksek lisans başvuruları için başvuru ücreti alınmayacak, başvurular INTERNET ÜZERİNDEN (https://lisansustubasvuru.ktu.edu.tr) yapılacaktır.
2. Adaylar tek tercih yapabileceklerdir.
3. Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için Lisans mezunu olmak yeterlidir.
4. Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programı en az 2, en fazla 3 yarıyılda tamamlanır. Öğrenci, 1. dönem 5.000,00 (Beşbin) TL ve 2. dönem için 6.000,00 (Altıbin) TL olmak üzere toplamda 11.000,00 (Onbirbin) TL program ücreti öder. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na ilk kez öğrenci kaydı yaptıran öğrenciler; dönem harcı olan 5.000,00 (Beşbin) TL’yi; kayıt esnasında ödeyerek kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. İlave dönem için (3. dönemde) ilgili yarıyılda belirlenecek dönem ücreti üzerinden ders başına ücretlendirme yapılacaktır. Öğrenim ücreti ders yazılım haftasında Türkiye Vakıflar Bankası (Vakıfbank) şubelerine T.C. Kimlik numarası ile ödenecektir. Bu ödeme Vakıfbank ATM’lerinden de yapılabilir.
5. Lisansüstü programlara yerleştirilen adayların kayıt hakları, 2023–2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için geçerlidir.
6. Enstitümüz web sayfasında adaylara yapılan duyurular tebliğ niteliğindedir.
7. Yerleştirme sonuçları Enstitümüz web sayfasında ilan edilecek; ayrıca adaylara yerleştirme belgesi gönderilmeyecektir.
8. Bir adayın beyanının gerçeğe uygun olmadığı tespit edildiğinde, aradan geçen süreye bakılmaksızın aday elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Mezuniyet notunun Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS)’inden çekilmesi ve sıralamanın buna göre yapılması gerektiğinden adayların başvuru öncesinde e-devlet aracılığıyla mezuniyet notlarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir.
9. Sıralamada eşitlik halinde doğum tarihi küçük olana öncelik tanınacaktır.
10. Ön Kayıt ekranında adaylar 4,5×6 cm boyutunda vesikalık fotoğraflarını (öğrenci kimliğinde kullanılmak üzere) dijital ortamda yüklemelidirler. Yükleme yapılmadan Bilgi Giriş ve Tercih ekranına geçmelerine izin verilmeyecektir.
11. Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarına başvuran adaylara mülakat sınavı ve/veya yazılı sınav yapılmayacaktır.