Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Bayburt Konserle Coştu

Bayburt Konserle Coştu

kon4

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ve Bayburt Belediyesinin işbirliğinde Bayburt’ta Türk Sanat Müziği konseri organize edildi.

Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun sahne aldığı konser, 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 19.30’da Şair Zihni Kültür Merkezinde yapıldı.

Konsere Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Karaman, Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlileri, öğrencileri ve çok sayıda Türk Sanat Müziği seven vatandaş katıldı.

Açılış Konuşmasını Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı. Öncelikle, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Dr. Orhan F. Gümrükçüoğlu’nun selamını ileterek konuşmasına başlayan Genel Sekreter Şentürk şöyle devam etti. “Birlik olarak ilk kez konser etkinliğimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göstermiş olduğunuz katılım için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Kültür, Sanat ve Turizm faaliyetlerini günden güne arttıracağız. Bu çalışma hazırlığında yanımızda olan Bayburt Belediye Başkanımıza ve Akçaabat Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Konsere olan ilgiden memnun kalan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş; Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Mehmet Şentürk’e vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. Günün anısına Bayburt’un simgelerinden olan saat kulesi maketi hediye etti. Başkan Memiş, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen için hazırlanan hediyeyi konsere katılan Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu’na teslim etti. Müdür Bektaşoğlu, kendilerinin de Akçaabat’ı tanıtan kitapları Başkan Memiş’e sundu.

Konserde, koro Türk Sanat Müziğinin gönüllerde yer etmiş birbirinden güzel eserlerini seslendirdi. Ve seslendirilen eserlere salondaki izleyiciler de eşlik etti.

kon1

kon2

kon3

kon4Bayburt konserle coştu.