Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Rize ve Trabzon Seminerlerimiz Yapıldı.

Rize ve Trabzon Seminerlerimiz Yapıldı.

DSC_0263

Birliğimiz; 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun Birliğimize yüklediği ve Birlik Tüzüğümüzde yer alan “Üye belediyelere, diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek.” maddesinin gereği olarak belediyelerin zabıta birimlerine yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim seminerlerimiz, 16 Haziran Salı günü Rize’de Rize Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda, 17 Haziran Çarşamba günü Trabzon’da Ortahisar Belediyesi Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK’ ün yaptığı açılış konuşmalarında; eğitimlerin gerçekleşmesinde katkıları olan Türkiye Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür etti. Birlik olarak gerçekleştirdikleri eğitim seminerlerinin belediyelerimizden gelen talep doğrultusunda belirlendiğini ifade ederek, tüm belediye çalışanlarının bu tür talep ve isteklerini Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine iletmelerini istedi. Bundan sonra da Birlik olarak bu tür hizmet içi eğitim seminerlerine devam edeceklerini ifade etti.

Açılış konuşmalarından sonra, Belediye Zabıtası, Zabıtanın Görev ve Yetkileri, İşyeri Açma Ruhsatlandırma, Pazar Yeri Yönetmeliği, Zabıta birimini ilgilendiren diğer konularda sunumlar yapıldı. Sunumlar sırasında ve eğitim sonunda seminere katılanların sorularına cevap verildi. Seminere Eğitimci – Konuşmacı olarak İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Sayın Recep DEMİR katıldı.

DSC_0263

DSC_0285

DSC_0313