+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

2024 Yılı 1.Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

geri

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 11. maddesi ve Birlik Tüzüğümüzün 13. maddesi gereğince, Birliğin 31 Mart 2024 mahalli idareler genel seçimleri sonrası ilk meclis toplantısı, 29.05.2024 Çarşamba günü Trabzon Yomra/Kaşüstü mevkiinde bulunan Novotel toplantı salonunda saat 11:00 da yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Birlik Meclis Toplantısı, gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.
Toplantıda öncelikle gündemin ilk sırasında yer alan “Birlik Başkanı, Başkan Vekilleri; Katipler, Birlik Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri ve Denetim Komisyonu Üyelerinin Seçimi” gerçekleştirildi.
Yapılan seçim sonucunda; Birlik Başkanlığına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Av Ahmet Metin GENÇ; Birlik Meclis 1. Başkan Vekilliğine Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Birlik Meclis 2. Başkan Vekilliğine Artvin Belediye Başkanı Bilgehan ERDEM; Birlik Meclis Katipliğine Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ ve Beşikdüzü Belediye Başkanı Burhan Cahit ERDEM; Birlik Meclis Yedek Katipliğine Eynesil Belediye Başkanı Barış GÜDÜK ve Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR seçildi.

Birlik Encümen Üyeliğine, Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner BAŞER, Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet KAYA, Arhavi Belediye Başkanı Turgay ATASELİM, İyidere Belediye Başkanı Saffet METE, Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM seçildi.

Birlik Plan ve Bütçe Komisyonuna da Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Onur SUNGUR, Muradiye Belediyesi Meclis Üyesi İlyas KÜÇÜKMUSTAFA ve Akçaabat Belediyesi Meclis Üyesi Salih TARAKÇI seçildi.
Birlik Denetim Komisyonuna da Torul Belediye Başkanı Evren Evrim ÖZDEMİR, Doğankent Belediye Başkanı Ruşen ÖZDEN ve Rize Belediyesi Meclis Üyesi Dursun BİLGİLİ seçilmiştir.

Yapılan seçimlerin ardından gündemin diğer maddesi; “2023 Yılı Kesin Hesabı” görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinden, “2023 Yılı Faaliyet Raporu” nun Birlik Genel Sekreter Mehmet ŞENTÜRK tarafından okunmasından sonra yapılan oylamada, 2023 yılı faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi. Gündem maddeleri arasında yer alan; 2023 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp karara bağlanmasından sonra diğer gündem maddeleri ayrı ayrı görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasından sonra Birlik Meclis Toplantısı sona erdi.
Toplantı sonrası Birliğimiz tarafından Birlik Meclis Üyelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.