Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » Encümen Toplantısı Arhavi’de yapıldı…

Encümen Toplantısı Arhavi’de yapıldı…

DSC_0581

Temmuz ayı Birlik Encümen toplantımız 13 Temmuz 2015 Pazartesi günü Arhavi Belediye Başkanı ve Birlik Encümen Üyesi Sayın Coşkun HEKİMOĞLU’nun ev sahipliğinde Arhavi ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde yer alan ve Mehmet Nazif Günal’a ait olan malikânede gerçekleşti.

DSC_0553

Encümen Toplantısına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üye Belediye Başkanları Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun YILMAZ, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU katıldı. Toplantıya ayrıca Artvin belediyelerinin bazı üst düzey yöneticileri de katıldı.

DSC_0565

Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında sırasıyla bilgiler verildi. Toplantı gündemi şu şekilde oluştu:

Gündem;
1. Türkiye Belediyeler Birliği ile Yurtiçi “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmesi.
2. Üye Belediyelerimizin lisans mezunu personellerine yüksek lisans yaptırılması.
3. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından proje karşılığında hibe başvurusu (DFD),
4. Zabıta Personeli Görevde Yükselme Eğitimi;
Maddelerinden oluşan gündem görüşülerek karara bağlandı.

DSC_0556

Resmi gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra katılımcılar bir süre sohbet etti. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU Encümen Üyesi Belediye Başkanlarına ve Birlik Genel Sekreterimize günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Hediyeler arasında en çok Arhavi ve Karadeniz kültürünü yansıtan “Serender” maketi bir hayli ilgi çekti. Hediye alanlar Belediye Başkanına bu nazik davranışlarından ötürü teşekkür ettiler.

DSC_0581

DSC_0589_1

DSC_0592

DSC_0597

DSC_0600

DSC_0657

Ardından tüm katılımcılara ve misafirlere Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU tarafından iftar yemeği ikram edildi. İftar yemeğinden sonra program sona erdi.