+90 462 223 85 82

BİZİ ARAYIN

+90 462 223 81 05

BİZİ ARAYIN

birlik@dkbb.gov.tr

BİZE YAZIN

DİĞER SAYFALAR

SİZİN İÇİN BURADAYIZ!

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

+90 462 223 85 82

+90 530 407 45 73

BAŞKAN GENÇ’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

geri

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Genç, “Değerli hemşehrilerim; Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmuş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Bayramlarımız bize, birliği ve beraberliği yaşama fırsatı sunan en önemli zaman dilimleridir. Bu mübarek günlerde, insani değerleri, duyguları hatırlama fırsatı bulurken yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızı daha da pekiştiriyoruz. Manevi değerlerimiz olan bayramlarımız yüz yıllardır bizleri birbirimize bağlamaya devam ediyor. Kurduğumuz bağlar, bizleri her zaman güçlü kılar. Bizler bu birlikten ve beraberlikten güç alıyoruz. Bizler de bu görevleri ve geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Bu vesileyle; idrak edecek olduğumuzun Kurban Bayramımızın küskünlerin barıştığı, yardımlaşmanın arttığı bir bayram olmasını temenni ediyorum” dedi.

KENETLENDİĞİMİZ BİR BAYRAM OLSUN
Başkan Genç, mesajının devamında Müslümanların kenetlenmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Sevgili hemşehrilerim; bu bayram her bayramdan daha farklı. İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik soykırıma dönüşen saldırıları yüreklerimizi dağlıyor. Bu konuda ülke olarak asla sessiz kalmayacağımızı da ifade etmek istiyorum. Bizim dinimizde ve medeniyetimizde insanlara zulmün hiçbir haklı yanı yoktur. Müslümanlar olarak kenetlendiğimiz ve sıkıntılardan arındığımız bir bayram olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

YOLCULUK ESNASINDA KURALLARA UYUN
Yolculuk yapacak olan vatandaşları uyaran Genç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öte yandan Kurban Bayramı tatili dolayısıyla milyonlarca vatandaşımız yolculuk halinde olacak. Bütün vatandaşlarımızdan trafik kurallarına riayet etmelerini, özellikle emniyet kemerlerini takmayı ihmal etmemelerini istiyorum. Kendinizi yorgun hissettiğinizde ve uykuluyken araç kullanmayın, dinlenin. Şimdiden her birinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Sevdiklerimize kavuştuğumuz güzel bir bayram olsun. Bu vesileyle hepinizi bayramın 2. günü (17 Haziran Pazartesi) saat 10.00’da Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binamızda (Atapark) gerçekleşecek olan bayramlaşma törenimize bekliyorum.
Trabzonlu hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Kurban Bayramınız mübarek olsun.”