Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği » HABERLER » “Girişimci Engelliler Akademisi” Projesinin Açılış Toplantısı.

“Girişimci Engelliler Akademisi” Projesinin Açılış Toplantısı.

Sürekli Eğitim ve Proje Geliştirme Derneği (E-PRODER) ile Birliğimiz ve diğer proje ortakları Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Anadolu Tüm Engelliler Derneği, Karadeniz Sanayici İş Adamları Bilim Adamları Yönetici ve Araştırmacılar Derneği (KASİYAD) “Girişimci Engelliler Akademisi” Projesini hayata geçirmek için yola çıkıldı.
“Girişimci Engelliler Akademisi” Projesinin açılış ve tanıtım toplantısı Trabzon’da 5 Kasım Perşembe günü Saat 14:00 de Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Sürekli Eğitim ve Proje Geliştirme Derneği (E-PRODER) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan KENANOĞLU; Projenin amacını ve hedefleri hakkında bilgi verdi; Kenanoğlu; “ Engelli bireylere liderlik özellikleri kazandırılarak kendilerini toplumda daha iyi ifade etmelerini sağlamak, katılımcı, öz güveni yüksek, toplumda rahatça entegre olabilen bireyler yetiştirmek. Devletin sunmuş olduğu desteklerden engelli vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve kendi iş yerlerini açmalarını teşvik ederek katkı sağlamak. Projenin Hedefleri; Trabzon’da engelli bireylere kendi işini kurdurarak gelir seviyelerinin artmasını sağlamak. Engelli bireyleri kendi işinin patronu yapmak. Engelli birey ailelerinin bilinçlendirilerek çocuklarına destek olmalarını sağlamak, sosyal yaşama katılımlarında aile engelini aşmak. Girişimci engelli akademi birimini kurarak engelli bireyleri iş hayatına hazırlamak. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilerek iş fikri belirleme, Pazar araştırması yapma, pazarın planını çıkarmayı engelli bireylere öğretmek. İŞKUR Engelli Girişimcilik Eğitimi ile engelli bireylerin devlet desteklerinden haberdar edilerek devlet desteklerinden yararlanmalarını sağlamak. Trabzon’da sürdürülebilir bir Engelli Akademisi’nin kurulmasını sağlamak” ifadelerinde bulundu.